آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

گفتگو با مژگان دانشفر مدیرعامل گروه مهندسین بارمان طراحان پارس؛

ارائه هنرمندانه علم معماری 

طراحی زیبا، اجرای دقیق پروژه‌های معماری و طراحی داخلی پروژه‌ها، توجه به خواست کارفرما و نظام کیفیت، مشتری مداری و خدمات پس از فروش دلیل گپ و گفت ما با مژگان دانشفر؛ مدیرعامل گروه مهندسین بارمان طراحان پارس بود که می‌خوانید:

مصاحبه از سولماز ایمانی

خانم  دانشفر بفرمایید اجرا و طراحی پروژه را در چه سال، با چه هدف و چشم اندازی آغاز کرده‌اید؟ کار را همزمان با دوره تحصیل در دانشگاه از سال ۱۳۸۵-۱۳۸۴ به شکل حرفه‌ای با هدف پیشرفت و چشم انداز آینده‌ای درخشان آغاز کردم.

کمی از رابطه معماری و هنر برای ما بگویید. آیا معماری را باید علم بدانیم یا هنر؟

در واقع معماری ذاتا با هنر آمیخته است همانطور که می‌دانید تنها معمار آفرینش خداست که مخلوقاتش را با هنر تمام، ظرافت، زیبایی و سرشار از علم موجود کرده است. پس معماری را می‌توان علم آمیخته به هنر یا هنر آمیخته به علم دانست و این دو جنبه هیچوقت از هم جدا نبوده و نخواهد شد.

شما خودتان را یک معمار  می‌شناسید یا یک هنرمند؟

من شخصا دوست دارم علم معماری را هنرمندانه ارائه کنم و امیدوارم که موفق بوده باشم البته می‌دانم که راه بسیار درازی پیش رو داریم، اما نمی‌ترسم و نا امید نیستم و مشتاق و دلگرم برای قدم برداشتن در این مسیر در حال حرکت هستم و به امید پیروزی‌های مکرر و کسب تجربه‌های روز افزون به روزهای آتی می‌نگرم.

بفرمایید طراحی محصولات و دکورهای بارمان طراحان پارس چقدر با معماری روز تناسب دارند؟  

سعی ما بر این است که با علم و هنر روز دنیا همگام باشیم؛ اما گاهی اوقات پیش می‌آید که زیبایی‌های گذشته که گاهی کتمان ناپذیر هم هست را با توجه به خواست و نظر کارفرما در پروژه‌ها استفاده می‌کنیم.

کمی از انواع خدمات بارمان طراحان پارس و کاربرد آنها برایمان شرح دهید.  

کلیه فعالیت‌های معماری، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی از فاز مطالعاتی تا مشاوره، نظارت، اجرا، طراحی فرنیش و مبلمان و اکسسوری‌های خاص جزو خدمات بارمان طراحان پارس محسوب می‌شوند.

چرا مخاطب باید برند بارمان طراحان پارس را انتخاب کند؟

تمامی خدمات بارمان طراحان پارس دارای پکیج کاملی از سرعت، دقت و خلاقیت بالا در روند پروژه هستند؛ دقیقا نکاتی که مخاطب به دنبال آن است. همچنین فکر می‌کنم ما در رفع صد در صدی نیاز جامعه هدفمان تلاش بسیار کرده و در ارائه محصولات و دکورها موفق بوده‌ایم.

در طرح‌هایتان بیشتر از چه نوع سبک معماری استفاده می‌کنید؟

در کل سبک کلاسیک را بیشتر می‌پسندم؛ اما بیشتر به نظر کارفرما احترام می‌گذارم و طبق روانشناسی فرد مخاطب و نیاز آن طراحی می‌کنم.

از علاقمندی‌ شما به سبک کلاسیک مطلع شدم؛ اما می‌خواهم بدانم معمولا چه نوع پروژه‌های معماری را می‌پذیرید؟ (مسکونی، اداری، تجاری، مال، فروشگاهی یا …)

در دو سال اخیر بیشتر پروژه‌ها تجاری و مسکونی بوده‌اند؛ اما در تمامی زمینه‌ها به لطف خدا فعال بوده ‌و هستیم.

منبع الهام شما کجاست؟

طبیعت و محیط پیرامون آن بهترین منبع الهام هستند؛ اما در کل منابع الهام در طراحی‌های مختلف می‌تواند مختلف باشد.

از چه مصالح و متریالی (فولاد، شیشه، پارچه و …)استفاده می‌کنید؟ شیوه شما در انتخاب مصالح و متریال‌ها چگونه است؟

مصالح و متریال‌ها در شرایط، طرح‌ها و سبک‌های مختلف کاملا متفاوت هستند و از جایی که پروژه‌ها بیشتر طبق سبک خاصی طراحی و اجرا می‌شوند؛ متریال‌ها نیز معمولا متناسب با آن سبک تهیه می‌شوند. با این وجود بنا به درخواست کارفرما تمام متریال‌های مدنظرشان قابل استفاده است.

از تاثیر دکوراسیون در زیبایی و کاربردی بودن اماکن بگویید. معمولا از چه طرح و خلاقیت‌های معمارانه در پروژه‌ها استفاده می‌کنید؟

مسلما گرمی، زیبایی و تمیزی یک محیط تاثیر بسیار مهمی در نگاه و جذب بیننده و آرامش او درمحیط دارد و تنها دکوراسیون داخلی آن فضاست که اگر به درستی با رنگ‌آمیزی مناسب و طراحی خاص و بی نظیر اجرا شود می‌تواند حس را به خوبی منتقل کند و بی‌شک آن فضا را تبدیل به محیط امن خواهد کرد. البته نظر و بودجه کارفرما در این امر بسیار اهمیت دارد.

این در حالی است که پروژه‌های گروه بارمان طراحان پارس بر اساس نظر و بودجه کارفرما طراحی می‌شوند و در کل سعی بر این شده تا با نظر به داده‌های موجود بهترین محیط ساخته شود و همیشه تلاش کرده‌ایم کارفرما را با خلاقیت در محیط مواجه کنیم.

بسیار هم عالی… نگرش بارمان طراحان پارس به نظام کیفیت، مشتری مداری و خدمات پس از فروش چگونه است؟

سعی مجموعه ما بر این است که همیشه از متریالی استفاده شود که دارای کیفیت بالا، گارانتی و ضمانت نامه باشند، بخصوص در مورد متریالی که لازم به داشتن این آیتم‌ها هستند و حتی تاکید مضاعف روی بحث اجرا داریم تا جایی که مجریان بارمان طراحان پارس تمام تلاش خود را برای افزایش ارتقای کیفیت اجرایی خود در همه پروژه‌ها بکار می‌گیرند و من هم به شخصه تمام سعی خود را دارم بهترین خدمات و احترام به مشتری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده و همیشه این موضوع را به همکاران خود در آتلیه و کارگاه‌ها گوشزد می‌کنم زیرا آرامش ما در گرو آرامش خیال مشتریان‌مان خواهد بود.

بازاریابی را جنگ نگرشها می‌دانید یا جنگ محصولات… بازاریابی بارمان طراحان پارس در حال حاضر با چه سیاستی در پیش است؟ 

بگذارید راحت بگویم من کلا با کلمه جنگ مشکل دارم و به هیچ عنوان چنین نامی روی فعالیت‌های خود چه در حیطه بازاریابی و چه فعالیت‌های دیگر نمی‌گذارم؛ اما بازاریابی را مانند یک مسابقه می‌دانم که به شکل حرفه‌ای در ابعاد مختلف می‌تواند ارائه محصول و نگرش به نوع ارائه خدمات یا غیره را در خود جای دهد که حتما برای برنده شدن نیاز به آموزش و داشتن یک تیم مناسب و منطبق بر برنامه‌ریزی‌های دقیق است. بر این اساس تیم بارمان طراحان پارس دقیقا با همین سیاست و منطبق بر استاندارد، فناوری‌های روز دنیا و هوشمندسازی رو به جلو در حال حرکت است.

سلیقه بازار به چه سمت و سویی در پیش است؟

در جامعه درون ایران به جز تعداد اندکی که از سطح مالی نسبتا عالی برخوردارند، اکثر اقشار جامعه متمایل به سبک مدرن با زیبایی متوسط رو به بالا و هزینه تقریبا پایین هستند.

چه عواملی باعث تغییر سلیقه بازار می‌شود؟

گاهی بعضی سبک‌ها و متریال‌ها برای مدتی ترند می‌شوند که مطابق با شرایط اقتصادی و فرهنگی جامعه و تا حدودی روحیه افراد در زمان‌های مختلف تغییرپذیر است.

محصولات و دکورهای بارمان طراحان پارس در تعریف سلیقه بازار چه سهمی دارد؟

با ایجاد ایده‌های شگرف، خلاق و نوآورانه، ابتکار عمل و عرضه بهترین کیفیت اجرایی در سلیقه بازار سهیم هستیم.

 

 

پاسخی بگذارید