آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

رضا نظام آبادی؛ مدیر عامل ساختمان هوشمند اکسون مبین

تاثیر هوشمندسازی بر مصرف انرژی

ساختمان هوشمند؛ ساختمانی است که دربردارنده محیطی پویا و مقرون بصرفه بوسیله یکپارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان آنهاست و بزرگترین هدف آسایش کاربران و صرفه جویی در انرژی می‌باشد.

ساختمان هوشمند امروزه در جهان به یکی از پایه‌های اساسی طراحی و اجرای ساختمان تبدیل شده است، زیرا این ساختمان‌ها علاوه بر آرامش و راحتی-که برای کاربران خود به همراه دارد- صرفه جویی قابل توجهی نیز در مصرف انرژی ایجاد می‌کند.

مطالعات و تجربیات نشان داده است که با بهره گرفتن از اینترنت اشیا و هوشمندسازی، مصرف برق را می‌توان تا ۵۰ درصد کاهش داد. این کاهش مصرف بدون ایجاد مشکل در رفاه مشترکان محقق می‌شود، به شکلی که اینترنت اشیا و هوشمندسازی اگر فقط در بخش روشنایی و سرمایش بکار گرفته شود، مصرف برق ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

در این راستا شرکت ساختمان هوشمند اکسون مبین با سابقه بیش از ده سال با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا و مطابق با استانداردهای بین‌المللی اروپا(KNX) و آمریکا(MODBUS) و سبد کامل محصولات و گارانتی مناسب موجب شده همواره به عنوان نخستین انتخاب مورد توجه کارفرمایان قرار بگیرد.

پاسخی بگذارید