آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

رشد 67 درصدی معاملات مسکن در منطقه 6

جدیدترین مناطق بورس خرید مسکن در تهران !

افزایش قیمت مسکن ادامه دارد اما تعداد معاملات ثبت شده در بازار مسکن هم افزایش داشته است. ۳ منطقه تهران بیش از ۵۰ درصد افزایش معامله داشته اند .

به گزارش نشانهای ماندگار به نقل از اقتصادنیوز با وجود افزایش قیمت، بازار مسکن این بار با افزایش خریدار هم رو به رو بوده است ، ۳ منطقه تهران بیش از ۵۰ درصد رشد معاملات مسکن را درخرداد ماه تجربه کرده اند. منطقه  ۶ با رشد ۶۷٫۴۴ درصد بیشترین افزایش معاملات را در خردادماه داشته است .

منطقه ۱۲ با رشد ۶۵٫۸۸ درصد درجایگاه دوم قرار داردو منطقه ۲۲ نیز با ۵۷٫۸۹ درصد افزایش سومین منطقه ای  است که با رشد معاملات رو به رو بوده است .

در منطقه شش ۵۷۶ معامله درآخرین ماه فصل بهار به ثبت رسیده ،منطقه ۱۲  نیز ۴۲۳ معامله و در منطقه ۲۲ هم ۲۴۰ معامله مسکن انجام شده است . در منطقه یک که گران ترین منطقه تهران است رشد معاملات قابل توجه بوده ، درخرداد ماه در این منطقه ۶۲۰ معامله انجام شده و رشد ماهانه تعداد معاملات ۴۴٫۸۶ درصد بوده است .

تنها منطقه ای که در تهران ریزش خریدار داشته منطقه ۱۹ است که با ثبت ۶۴ معامله نسبت به ماه گذشته (اردیبهشت ماه) ۱۲٫ ۳۳ درصد کاهش معامله مسکن داشته است .

براساس آخرین  آمار بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن ،  تعداد معاملات مسکن در پایتخت  در یک ماهه خرداد امسال نسبت به ماه قبل، رشد   ۳۲٫۳ داشته است . البته تعداد معاملات مسکن نسبت به سال گذشته نیز رشد کرده و به ۱۳ هزار و ۸۷۴ فقره رسیده است. این عدد در خرداد‌ماه پارسال، ۵ هزار و ۱۰۲ بود و حالا نزدیک به ۱۷۲ درصد افزایش یافته است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در تهران به تفکیک عمر بنا در خردادماه امسال حاکی از آن است که از مجموع ۱۳ هزار و ۸۷۴ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۰٫۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. با این وجود سهم مذکور در مقایسه با خرداد ماه سال قبل حدود ۵٫۷ درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با عمر بالا در گروه‌های ۱۱ تا ۱۵ و بیش از ۲۰ سال ساخت اضافه شده است .

رتبه اول معاملات مسکن تهران متعلق به منطقه ۵ است قیمت متوسط یک متر واحد مسکونی در این منطقه ۴۸میلیون و ۸۱۵ هزار تومان بوده و در خرداد ماه ۱۹۹۶ معامله مسکن در آن انجام شده است. رشد معاملات در این منطقه ۱۸٫۶۷ درصد بوده که از میانگین رشد ماهانه معاملات مسکن در خرداد که ۳۲٫۲۶ درصد بوده کم تر است .

رتبه بعدی متعلق به منطقه ۲ تهران در خردادماه امسال هزار و ۳۳۸ معامله خرید و فروش مسکن در این منطقه انجام شده و متوسط قیمت یک متر واحد مسکونی در منطقه دو تهران ۵۹ میلیون و ۷۷ هزار تومان بوده است.

اما رتبه سوم متعلق به  منطقه ۱۰ است و منطقه ۴ نیز در جایگاه بعدی قرار دارد ،  قیمت یک متر واحد مسکونی در این منطقه تهران طی خرداد ماه ۴۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان بوده و هزار و ۱۲۶ فقره معامله در آن انجام شده است.

 

پاسخی بگذارید