آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

حضور اعضای ساختمانهای مارکدار در نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان

نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در تاریخ ششم مرداد ۱۳۹۸ در فضای۸۰ هزارمترمربع برای حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش نشانهای ماندگار، iBBi؛ ساختمانهای مارکدار با اعضاء خود در نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان دیدار و گفتگویی انجام داده است که خلاصه ای از آن را در زیر می خوانید…

محصولات وطنی بدنبال قرق بازارهای بین المللی

فرهاد سیف الهی مدیرعامل شرکت پایدار تجارت سرام؛ نماینده فروش محصولات گروه صنعتی شرکت کاشی تبریز در مورد برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: کیفیت نمایشگاهها اعم از نمایشگاه تخصصی کاشی و سرامیک و صنعت ساختمان نسبت به سالهای گذشته ضعیف تر شده است، هزینه ها افزایش پیدا کرده است و تولیدکنندگان دیگر رغبتی برای شرکت در نمایشگاهها ندارند؛ باید تسهیلاتی برای آنها قائل شد.

او افزود: در حال حاضر کاشی تبریز برای بهره برداری از بهترین تکنولوزی و ماشین آلات روز دنیا سرمایه گذاری کلان انجام داده تا خطوط تولید خود را توسعه داده و محصولات هم رده محصولات خارجی را وارد بازارهای بین الملل کند.

مدیرعامل شرکت پایدار تجارت سرام، کسب و کار در شرایط اقتصاد کنونی را ارزیابی کرد و اظهار داشت: موضوع اصلی به عدم تصمیم گیری تولیدکنندگان و بنکداران در شرایط اقتصاد بیمار باز می گردد.

سیف الهی، در مورد رمز موفقیت گروه صنعتی کاشی تبریز در وخامت شرایط اقتصاد کنونی گفت: گروه صنعتی کاشی تبریز لحظه ای تصمیم نمی گیرد، با تفکر و آینده نگری سرمایه گذاری های امن انجام می دهد و طی ۲۴ سال فعالیت خود با برنامه ریزی پیش رفته است. تفکر، صرف وقت و سرمایه گذاری رمز موفقیت کاشی تبریز است تا بتواند خط تولید ۵ میلیون متری راه اندازی کند.

کیفیت و مشتری مداری، مهمترین رمز موفقیت

امید صدری مدیرعامل شرکت صدراستون برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نمایشگاه برای غرفه صدراستون عالی بوده است. از جایی که بازار واردات کساد شده و بازار صادرات مهیا شده است تولیدکننده های داخلی فضای کار بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده اند و در نمایشگاه هم قوی ظاهر شده اند.

او به کیفیت برندها اشاره کرد و توضیح داد: تولیدکننده های امروزی کیفیت محصولات خود را متناسب با تغییر سبک زندگی تغییر داده اند و بروز کار می کنند، همین نوآوری ها معماران، سازنده ها و هیات های خارجی را در زمره عمده ترین بازدیدکنندگان غرفه صدراستون قرار داده است.

صدری، در مورد کسب و کار در اوضاع کنونی گفت: خدارا شکر در اوضاع وخیم اقتصاد کنونی کسب و کار صدراستون در سطح مناسبی رو به جلو است، با این وجود اگر مسئولین قیمت دلار را ثابت نگه دارند بسیاری از مشکلات حل می شود.

مدیرعامل شرکت صدراستون به صادرات محصولات شرکتش به کل دنیا فکر می کند و مشتری مداری و کیفیت را رمز موفقیت خود می داند.

ممنوعه هایی که توسعه آفرینند

فرشید خدادوست، مدیر اجرایی صنایع چوب و فلز افرادرب، نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بازدیدکنندگان امسال پرتعداد ظاهر شده اند و با وجود اینکه تحریم ها افزایش پیدا کرده است، اما ممنوع شدن واردات دربهای ضدسرقت از کشورهای همسایه جای کار برای توسعه را هموار کرده و راه را برای تولیدکنندگان داخلی بازتر کرده است.

او در مورد رمز موفقیت افرادرب در شرایط اقتصاد کنونی گفت: افرادرب با تکنولوژی و طرحهای جدید توانسته حتی با مواد اولیه ایرانی دربهایی شبیه دربهای ترک، ایتالیا و … تولید کند.

مدیر اجرایی صنایع چوب و فلز افرادرب در تلاش است که دربهای ضدسرقت، ضدحریق و اتاقی افرادرب بر سر زبانها رانده شود.

تاثیر اقتصاد بر افت انرژی صنعت ساختمان

بابک مدنی، مدیر فروش و بازاریابی شرکت سانا عایق نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را چندان قدرتمند ارزیابی نکرد و گفت: فعالیت صنعت ساختمان کند شده و شرکتها مانند قبل در نمایشگاه ظاهر نشده اند که این امر می تواند نشات گرفته از رکود، نوسانات ارزی، مشکلات و موانع موجود در صنعت ساختمان باشد، بنابراین چندین عامل دست به دست هم داده اند تا انرژی این صنعت افت کند.

مدنی، کسب وکار در شرایط فعلی را بررسی کرد و توضیح داد: در شرایط کنونی تامین کننده های تولیدکننده می توانستند خلا کالایی و ارزی را پر کرده و کمک کننده باشند، اما به دلیل مشکلات اقتصادی تولیدکننده ها نیز نیازمند حمایت هستند.

مدیر فروش و بازاریابی شرکت سانا عایق افزود: تولیدکنندگان هم از سوی واردات و هم از سوی تولید کالا با مشکل مواجهند و قوانین نانوشته در گمرک و ترخیص کالا، مدیریت سلیقه ای که بدلیل نبود قوانین شفاف دوره ای تصمیم گیری می شوند از مشکلات دیگر تولیدکنندگان محسوب می شوند.

مدنی، اضافه کرد: با وجود تلاشها برای حمایت از تولید داخل اما معمولا در برخی پروژه های دولتی حمایت صورت نمی گیرد و در مقابل برخی کالاهای تولیدی باکیفیت، مقاومت می شود.

تاثیر فشارهای اقتصادی بر ارتقاء تخصص ها

سعید امیا، مسئول طراحی و تبلیغات شرکت ثامن فرفورژه، نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را کم توان تر از سالهای گذشته عنوان کرد و گفت: بنظر می رسد تخصصها در نمایشگاه نوزدهم صنعت ساختمان کمتر دیده می شوند و شرکت کنندگان نیز کاهش یافته اند که این اوضاع کاملا به وضعیت اقتصادی بستگی دارد، اما غرفه ثامن فرفورژه از بازخوردها رضایت دارد.

او کسب و کار در وضعیت اقتصاد کنونی را ارزیابی کرد و توضیح داد: ثامن فرفورژه از جایی که از مواد اولیه داخلی استفاده می کند و صفر تا صد تولیدات را خود به عهده دارد تا حدودی از وضعیت اقتصاد کنونی مصون مانده است.

امیا، افزود: فشارهای اقتصادی از یک سو برای برخی مجموعه ها سخت و طاقت فرسا بوده اما از سوی دیگر باعث ارتقای کیفیت و تخصصی تر شدن برخی مجموعه های دیگر شده است. همچنین، صادرات در چنین شرایطی بسیار کمک کننده است که ثامن فرفورژه از این مزیت بهره بسیاری برده است.

تهدید تولیدکنندگان از سوی صنوف زیرزمینی

رضا نظام آبادی، مدیرعامل شرکت اکسون مبین، نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را متوسط ارزیابی کرد و گفت: ۹۵ درصد غرفه های نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان ایرانی هستند و در بین ۳ هزار غرفه ای که در نمایشگاه شرکت کرده اند تنها ۱۹ غرفه خارجی هستند که یکی از غرفه های خارجی متعلق به اکسون مبین است.

او معتقد است: برای شرکت در این نمایشگاه  ۱۵ برابر شرکتهای ایرانی هزینه کرده ایم، اما با این وجود از تعداد مراجعه کننده راضی هستیم.

او کسب و کار در شرایط فعلی را مناسب ندانست و اظهار داشت: کسب و کار در شرایط فعلی بحرانی است و واردات انجام نمی شود، اما با این وجود عقب نشینی نکرده ایم و با تلاش بیشتر به ایجاد بازارهای جدید داخلی و خارجی پرداخته ایم.

مدیرعامل اکسون مبین در مورد تاثیر اقتصاد بر کسب و کارها گفت: گاها عدم آگاهی کارفرماها از استانداردها و تجهیزات هوشمند، صنفهای زیرزمینی که اکثرا بدون خدمات پس از فروش فعالیت می کنند را توسعه داده است.

تاثیر برندینگ در توسعه بازار   

مهدی حیدری صفت مدیر بازاریابی شرکت شودر، نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: غرفه شودر از هر سال شلوغ تر است که بنظر من کیفیت محصولات شودر و برندینگ قوی و تخصصی ۲ سال اخیر بزرگترین عامل قدرت شودر در بازار فعلی است.

او افزود: زمانی که بسیاری از تولیدکننده ها به ناچار و بدلیل وخامت اقتصادی کنار کشیدند، شودر به فعالیت خود ادامه داد و زمانی که بسیاری از تولیدکننده ها قیمت محصولاتشان را افزایش دادند، شودر قیمت ها را تغییر نداد، در واقع می توان گفت، شودر طی ۲ سال اخیر ره ۱۰۰ ساله را طی کرده است.

حیدری صفت، کسب و کار در شرایط افزایش تحریم ها را ارزیابی کرد و اظهار داشت: ما معتقدیم در شرایط سخت و تحریمی یک برند خوب و شاید گران بهاتر، بهتر می فروشد چون خریداران در شرایط سخت واقعی و بدنبال کالای باکیفیت هستند.

مدیر بازاریابی شرکت شودر، اضافه کرد: در شرایط سخت معمولا صنفهای زیرزمینی حذف می شوند و جای کار برای برندهای با کیفیت باز می شود. در شرایطی که تعداد پروانه های ساختمانی و ساخت و ساز کاهش یافته، فروش اکسسوری ها و تجهیزات باکیفیت ساختمانی افزایش یافته است.

 

مصاحبه کننده: سولماز ایمانی

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید