آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

دیزاین آپارتمان پیش از ارائه به مارکت؛

فروش سریعتر، فروش گرانتر، فروش باکیفیتتر…؟

دنیای تجارت امروز بهطور مداوم و مستمر دستخوش تغییر و تحولاتی میشود که اگر سطح دانش و سواد حرفهای خود را بالا نبریم، بیشک محکوم به شکست خواهیم بود. ماندگاری در بازاری که صفر و یک بر آن حکومت میکند، بهسادگی و سرراستی گذشته نیست. اگر کمی به اطراف خود نگاه کنیم، درمییابیم که امروز، برندها برای موفقیت در بازار و غلبه بر رقبای خود مدام در حال طراحی استراتژیهای نوآورانه و بهروزآوری ساختار فروش خود هستند. موفقیت، یک واژهی سادهانگارانه و در دسترس نیست بلکه فرآیندی دشوار و پیچیده است که برای رسیدن به آن بایستی همواره مسلح به دانش کاربردی روز باشیم. صنعت ساختمان نیز با تمام وسعت و گستردگی از این قاعده مستثنی نیست.

زمانی بود که سازندگان، زمینی می‌خریدند و می‌ساختند و مشاوران املاک هم ظرف مدت‌زمان مشخصی آن را می‌فروختند. به همین سادگی! حتماً خاطرتان هست؛ “یک هفته‌ای می‌فروشیم؛ سه روزه اجاره می‌دهیم!” و شعارهایی از این دست…

حالا با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور و تأثیر بلاشک تبعات آنها بر بازار کلان املاک و مستغلات و نیز به دلیل تغییر رفتار حرفه‌ای در تجارت امروز، قاطعانه می‌توان گفت که روش‌های فروش در بازار ساختمان تغییر کرده است. دوران «بساز و بفروشی» مدت‌هاست که به سر آمده و دیری نمی‌پاید؛ آنها که ریل خود را عوض نکرده‌اند از گردونه‌ی این بازی حذف خواهند شد.

از خودمان بپرسیم که؛ آیا امروز هم خریدارانی هستند که با توضیح واضحات یک مشاور املاک در یک واحد آپارتمان، دست به خرید بزنند؟ خریداران امروز آگاه‌تر و به مراتب هوشمندتر از سال‌های گذشته‌اند.

در واقع؛ در بازار امروز، باید چیزی بیش از آنچه همه‌ی فروشندگان انجام می‌دهند در چنته‌مان باشد تا فروشی بهتر و باکیفیت‌تر داشته باشیم!

یکی از راه‌کارهای ارائه‌ی باکیفیت یک پروژه به مارکت و جذب خریدار بالقوه، مبله کردن و چیدمان درست آپارتمان و طراحی داخلی اصولی، استاندارد و البته جذاب برای مشتری است.

“اصولی و استاندارد”، بدین معنا که طراحی یک واحد آپارتمان به‌عنوان یک واحد نمونه برای بازدید مشتری و خریدار احتمالی بایستی بر مبنای اصول صحیح و حساب‌شده‌ای اتفاق بیفتد که فضای داخلی، ضمن القاء حس زیبایی و دلچسب بودن اتمسفر خانه، روابط انسانی را به‌خوبی رعایت کرده باشد و احساس راحتی و آسایش را به مخاطب منتقل کند. دیزاین تجملاتی و مبلمان پر زرق و برق، طراحی نیست! فراموش نکنیم که هر وسیله‌ای که به تنهایی زیباست، الزاماً در چارچوب یک کلیت هم زیبا نیست.

 

پس؛ مبله کردن یک آپارتمان راه‌کار مناسبی برای جذب مخاطب و جهش به سمت فروش است به شرط آنکه؛

یک: تمامی این فرآیند با مشاورت و همراهی فروشنده، بازاریاب و یا مشاور املاک اتفاق بیفتد تا خروجی کار با سلایق و علایق مشتری بازار هم‌پوشانی داشته باشد.

دو: توسط طراح یا طراحان خبره‌ای انجام پذیرد که اصول حرفه‌ای را بشناسند و رعایت کنند. در غیر این‌صورت، نه تنها مبله کردن واحد به قصد فروش بهتر، یک مزیت محسوب نمی‌شود بلکه ممکن است منجر به دفع مخاطب نیز بشود.

 

ضمن اینکه؛ مبله کردن یک آپارتمان برای فروش با رعایت تمام کلیات فوق‌الذکر هم هنوز نمی‌تواند راهی قطعی برای فروش باشد، مگر اینکه طرح عملیاتی آن با دقت بسیار زیاد به جزئیات توسط متخصصان و استراتژیست‌های فروش از پیش برنامه‌نویسی و بررسی شده باشد.

 

نویسنده:

مریم مسرورنیا

پاسخی بگذارید