آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

قیمت سیمان و فولاد ارزان می شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از عزم دولت و مجلس برای کاهش قیمت سیمان و فولاد خبر داد.

علی نیکزاد؛ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه بررسی علل افزایش قیمت سیمان و فولاد که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس برگزار شد، گفت: با یک کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که قیمت سیمان فله‌ای با حمل آن تنی ۲۹۰ هزار تومان و سیمان هر پاکتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در کارخانه تحویل داده می‌شود و هر پاکت سیمان برای مصرف کننده ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تمام شود.

وی با اشاره به بررسی قیمت ورق و میلگرد در جلسه دولت افزود: بعد از جلسه به این نتیجه رسیدیم که قیمت هر کیلو ورق یا میلگرد بر اساس قیمت جهانی ضربدر ارز نیمایی تعیین شود که امروز این عدد با ارز نیمایی باید برای هر کیلوگرم میلگرد ۸ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

حسین مدرس‌خیابانی؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از ابلاغ بسته‌های جدید نظارتی و نرخ‌های مصوب برای بازگشت آرامش به بازار سیمان و فولاد خبر داد.

مدرس‌خیابانی افزایش قیمت سیمان و فولاد را دغدغه‌ای برای دولت دانست و تصریح کرد: این دو مواد اصلی مصالح ساختمانی که از نیازهای اصلی عمران و آبادانی کشور محسوب می‌شود و بخش عمده ای از صنایع به این دو محصول مرتبط هستند باید از بازار متعادل‌تری برخوردار شود.

 

انتهای خبر

پاسخی بگذارید