آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

گفتگو با مهدی فرخی؛ مدیرعامل شرکت آلاچیق

مد روز در طراحی مبلمان فضای باز

امروزه استراتژی توسعه کارآفرینی، یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین استراتژی‌های توسعه اقتصادی جوامع تلقی می‌شود که در این میان کسب و کارهای خانوادگی سهم بسزایی در توسعه کارآفرینی و اقتصاد بر عهده دارند…

برند آلاچیق به عنوان اولین برند مبلمان فضای باز در ایران، در خانواده‌ای بزرگ و صمیمی متولد شد تا کسب و کار خانوادگی خود را که از سال ۱۳۸۵ آغاز کرده بود، توسعه دهد. آلاچیق به عنوان بازوی محوری صنف مبلمان باغی و ویلایی تلاش کرده شعب خود را با ایجاد نمایندگی در تمام استان‌های کشور توسعه دهد و با این کار راه را برای پیشتاز ماندن در صنعت مبلمان فضای باز در ایران هموار کرده است….گپ و گفت ما با مهدی فرخی مدیرعامل شرکت آلاچیق را بخوانید:

مصاحبه از سولماز ایمانی

جناب فرخی بفرمایید آلاچیق کار خود را در چه سال، با چه هدف و چشم اندازی آغاز کرده است؟

شرکت آلاچیق مفتخر است که توانسته طی چندین سال، مدرن‌ترین و زیباترین محصولات و مصنوعات باغی و ویلایی را به هم‌میهنان خود معرفی و عرضه کند. یکی از اهداف اولیه ما ایجاد یک مجموعه کامل از محصولات باغی و ویلایی با دارا بودن استانداردهای کیفی بالا است.

شایان ذکر است توجه به مدگرایی، رنگ و طراحی‌های روز دنیا در مبلمان فضای باز همیشه الگوی اصلی ما در ارایه محصولات بوده است. محصولات آلاچیق دارای کیفیت بالایی بوده و بخشی از محصولات ما شامل مبلمان باغی، مبلمان حصیری، مبلمان راتن، مبلمان وکرز، مبلمان فضای باز، تجهیزات باغی و ویلایی، تاب، آلاچیق، چتر، سایبان، میز و صندلی فضای باز، پنکه مه‌پاش، هیتر، باربیکیو، ترامپولین، تخت کنار استخر، میز بار و تنوع زیادی از ملزومات و تجهیزات باغی و ویلایی است.

چشم انداز آلاچیق

مجموعه آلاچیق با تکیه بر دانش، تجربه، خلاقیت و نوآوری کلیه پرسنل تلاشگر خود و با تکیه بر اعتماد مشتریان و جامعه در صدد است به عنوان بازوی محوری صنف مبلمان باغی و ویلایی، شعب خود را با ایجاد نمایندگی در تمام استان‌های ایران و پیشتاز ماندن در صنعت مبلمان باز گسترش دهد.

ماموریت آلاچیق

مشتریان آلاچیق ارزشمندترین و مهم‌ترین افراد ذینفع این شرکت محسوب می‌شوند.

*خوشنامی و اعتبار مجموعه آلاچیق، توانایی بالا در ارایه محصولات متنوع و بی‌نظیر باغی و ویلایی، سالها تجربه مدیران، شبکه توزیع گسترده و کارآمد، وجود مشتریان وفادار کمک خواهد کرد تا مجموعه آلاچیق همچنان به عنوان انتخاب اول مشتریان باقی بماند.

*صداقت، احترام، رعایت کرامت انسانی، خلاقیت و نوآوری، اخلاق حرفه‌ای، مشارکت کارکنان، بستر سازی برای رشد حرفه‌ای، مسولیت پذیری و قانون مداری از ارزش‌های محوری مجموعه آلاچیق به شمار می‌آیند.

 

محصولات آلاچیق بیشتر مناسب چه اماکنی(مسکونی، تجاری، اداری، فروشگاهی و …) است؟ از چه مصالح و متریالی برای تولید محصولات استفاده می‌شود؟
محصولات آلاچیق مخصوص فضاهای بیرونی می‌باشند؛ هر چند در طراحی‌های جدید خیلی از طراحان علاقمند به استفاده از محصولات حصیری در فضاهای داخلی لابی‌ها و غیره دارند. کلیه محصولات با بهترین متریال و کیفیت تولید می‌شوند.

  • بدنه از جنس آلومینیوم با ضخامت ۱.۶ تا ۱.۸ میلی‌متر
  • رنگ‌های الکترواستاتیک جهت همرنگ‌سازی آلومینیوم با الیاف
  • الیاف حصیری درجه یک همگام با آخرین استانداردهای روز جهان

 

مهمترین ویژگی‌های محصولات آلاچیق چیست؟

آلاچیق ارائه دهنده طیف گسترده‌ای از محصولات و ملزومات مرتبط با باغ و ویلا است. مبلمان باغی، لوازم سرگرمی ویلایی، چتر، سایبان، تاب و سایر تجهیزات باغی با نام و نشان آلاچیق.

 

چرا مخاطب باید محصولات آلاچیق را انتخاب کند؟

میزان تنوع، موجودی بالا، کیفیت و به روز بودن محصولات مهمترین عامل انتخاب محصولات آلاچیق از طرف مخاطب است.

 

چقدر محصولات آلاچیق با نیاز جامعه تطابق دارد؟
باید کالا را بسیار هوشمندانه انتخاب کرد. سلیقه مخاطب موضوع مهمی است که همیشه مد نظر ماست. در برخی اوقات آلاچیق سبک جدید را وارد می‌کند و زمان می‌گذارد تا چشمان مشتری‌ها را با اجناس جدید آشنا کند و در واقع یک لاین جدید تعریف می‌شود. در برخی موارد هم ما با توجه به سلیقه مشتری عمل می‌کنیم حتی باید این را بگویم که سلیقه مردم در نقاط مختلف ایران فرق میکند و ممکن است کالایی در تهران پرفروش باشد ولی در اصفهان به هیچ وجه موفق نباشد.

 

نگرش آلاچیق به نظام کیفیت، مشتری مداری چگونه است؟
با توجه به وارداتی بودن این نوع کالاها؛ مهم ترین موضوع این است که کالاهایی وارد شوند که در عین دارابودن بالاترین کیفیت؛ مناسب اقلیم ایران نیز باشند. مشتری مداری در مجموعه آلاچیق فراتر از تامین نیازهای مشتری است؛ ما در تامین نیازهای نامشخص مشتری نیز همراه او خواهیم بود.

 

چقدر طرح و محصولات آلاچیق با استاندارد و فناوری‌های روز دنیا در ارتباط است؟  
این را فراموش نکنید که برند آلاچیق پیشرو در این صنعت می‌باشد. بخش مهمی از تعریف مد در مبلمان فضای باز در ایران توسط برند آلاچیق انجام می‌شود.

 

طراحی محصولات آلاچیق چقدر با معماری روز تناسب دارد؟  
محصولات آلاچیق کاملا مطابق طرح و متریالهای روز دنیا تولید می‌شوند. در حال حاضر طرح‌ها و سلیقه بازار متمایل به سبک مدرن است و این در حالی است که طراحی‌ و استفاده از متریال جدید در سلیقه محصولات آلاچیق تاثیرگذارند.

 

محصولات آلاچیق در تعریف سلیقه بازار چه سهمی دارند؟
محصولات آلاچیق در تعریف سلیقه بازار تعیین‌کننده هستند؛ به طوری که بسیاری از طراحان قبل از ارسال طرح برای کارفرما محصولات جدید آلاچیق را چک می‌کنند.

 

برخی کارشناسان معتقدند بازاریابی جنگ نگرشهاست نه جنگ محصولات… لطفا بفرمایید بازاریابی و فروش محصولات آلاچیق در حال حاضر با چه سیاستی در پیش است؟
به طور حتم ما همیشه در جنگ نگرش‌ها هستیم. این موضوع متغیرهای بیرونی زیادی در کشور و صنعت ما دارد. بخشی که مربوط به صنعت ما می‌باشد را می‎توانم اینگونه شرح دهم: جنگ همیشه بر سر تنوع بیشتر (با توجه به مد) و موجودی بیشتر است که آلاچیق از لحاظ تنوع و موجودی را اگر در یک کفه ترازو قرار دهید و تمامی عزیزانی که در این صنعت مشغول هستند را در کفه دیگر از لحاظ موجودی کالا کفه آلاچیق سنگین‌تر است. ۱۱ شعبه فعال در سراسر کشور نزدیک به ۶ هزار متر مربع نمایشگاه که همگی متعلق به مجموعه آلاچیق می‌باشند با مدیریت یکپارچه به عرضه محصولات باغی و ویلایی آلاچیق می‌پردازند.

 

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید