آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

 • خانه
 • /
 • رپورتاژ
 • /
 • گفتگو با آقای حسن زاده مدیریت محترم گروه صنعتی کاشی تبریز

تنوع طرح ، کیفیت بالا و ارائه پکیج کامل جهت انتخاب گسترده مصرف کنندگان

گفتگو با آقای حسن زاده مدیریت محترم گروه صنعتی کاشی تبریز

 • جناب آقای حسن زاده مختصری راجع به گروه صنعتی کاشی تبریز و حوزه فعالیت و تاریخچه شرکت بفرمایید.

گروه صنعتی کاشی تبریز در سال ١٣٧٤ فعالیت رسمی خود را با ظرفیت محدود؛ تولید مجموعاً ۲میلیون مترمربع کاشی دیوار در سال آغاز نمود. این گروه در سال ١٣٨٤ پروژه طرح توسعه خود را جهت تولید محصولات سرامیکی انجام داده و ظرفیت تولید را به ۳ میلیون مترمربع سرامیک و ۲ میلیون مترمربع کاشی افزایش داد. در سال ١٣٨٥ برای نخستین بار در صنعت کاشی و سرامیک کشور، مشارکت رسمی با یک شرکت معتبر اروپایی به نام کرابن اسپانیا توسط این گروه شکل گرفت. طرح توسعه سوم درسال ۱۳۹۸ صورت گرفت و ظرفیت تولید سالیانه به ۱۰ میلیون مترمربع افزایش یافت. در این طرح توسعه تولید محصولات سایز بزرگ از جمله ١٦٠*۸۰، ۱۲۰*۱۲۰،  ٩٥*٩٥ و… به سبد محصولات افزوده شد. با انجام طرح توسعه مذکور علاوه بر شرکت کرابن اسپانیا، همکاری جدیدی با یکی دیگر از شرکتهای بزرگ اروپایی با نام تجاری اسپینکر شکل گرفت. به گونه ای‏ که آن تعداد از مصرف کنندگان و پروژه های لوکسی که با طرح های تولیدی گروه صنعتی کاشی تبریز رضایت کامل را بدست نمی آورند با این محصولات جدید و کاملا متفاوت و مدرن، رضایت خود را اعلام نمودند و هم اکنون این برند جوابگوی پروژه های لوکس کشور بوده و دارای طرح های بسیار خاصی می باشد.

 

. ویژگی های گروه صنعتی کاشی تبریز را نام ببرید. چه مزیت هایی این شرکت نسبت به سایر رقبا دارد؟

از ویژگی های مهم این گروه صنعتی تنوع طرح، سایز، پکیج کامل جهت انتخاب گسترده توسط مصرف کنندگان، کیفیت بالای محصولات به دلیل استفاده از تجهیزات و مواد اولیه مرغوب و وارداتی، از بهترین تولید کنندگان اروپایی، استفاده از افکت های خاص و متفاوت در محصولات، رعایت اصول مشتری مداری، سیستم جامع توزیع و فروش تحت نظارت شرکت، ایجاد جایگاه های برتر فروش جهت نمایش حرفه ای و مناسب محصولات طبق آخرین متدهای دکوراسیون و … می باشد. و از همه مهمتر، بنا بر توافق صورت گرفته همواره یک کارشناس اسپانیایی ماهر در پروسه تولید با وجود تمام محدودیت های تحریم، کرونا و … حضور فیزیکی داشته و به صورت آنلاین  تمامی مشکلات کیفی و کمی را در کمترین زمان رفع و این یک حرکت بسیار متفاوت و نهایتا اثرگذار در به وجود آمدن تولید با کیفیت و همسو با آخرین تولیدات تولید کنندگان بزرگ در کل دنیا می باشد.

 

 • از نظر شما پارامترهای اثرگذار زیبایی شناختی کاشی و سرامیک در ساختمان سازی چیست؟ استراتژی شما در این رابطه چگونه است؟

از جمله موارد تاثیر گذار، رنگبندی مناسب محصولات با تنوع بالا و ارائه محصولات به صورت پکیج با درنظر گرفتن متدهای طراحی روز دنیا میباشد. وجود اقلام متنوع در پکیج، افکت های خاص و نوین در طراحی کاشی و سرامیک با الهام از طبیعت و … مواردی هستند که باعث ایجاد فضای مناسب و ویژه جهت طراحان، سازندگان و مصرف کنندگان میگردد. استراژی این گروه صنعتی همواره در اولویت قرار دادن تمامی موارد فوق در کنار کمیت تولید بوده و با بهره گیری از نیرو های متخصص خود سعی در پیشگام بودن در این عرصه داشته است.

 

 

 • نیاز امروز صنعت ساختمان در حوزه کاشی و سرامیک در کشورمان را چطور ارزیابی می کنید؟

با توجه به توسعه روزافرون ساخت و ساز و نیاز کشور در این حوزه و همچنین تغییر سلیقه مصرف کنندگان و طراحان متناسب با متدهای روز دنیا، ضروری است با مدیریت و سرمایه گذاری مناسب و با بهره گیری از تجربیات کشورهای پیشرو در این صنعت، همزمان با اتکا به دانش و تخصص متخصصان بومی سعی در بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی داشته و درکنار آن بتوانیم طرح های منطبق با نیاز بازار را به مصرف کنندگان عرضه نماییم.

 

 • چقدر نحوه فعالیت هایتان و پروژه هایی که انجام دادید با نیاز جامعه تطابق دارد؟

با توجه به دریافت نظرات و نیازهای مشتری به طرق مختلف از جمله نظرسنجی های درنظر گرفته شده، بازخورد مشتریان، رصد بازار توسط متخصصین شرکت و … گروه صنعتی کاشی تبریز سعی نموده همواره در راستای نیاز های جامعه تولیدات خود را انجام دهد. با توجه به اینکه بالغ بر۱۳ نمایشگاه همگون در سطح استان تهران و حومه وجود دارد و تمامی این فروشگاه ها به صورت  آنلاین با شرکت غیر اصلی این محصولات در حال گزارش میباشند، تعداد پروژه های ثبت شده و تکرار سفارشات حاکی از رضایت و به نوعی درک نیاز پروژه ها توسط این گروه صنعتی بوده است. خاطر نشان می سازم اگر امروز گروه صنعتی کاشی تبریز، به عنوان برند برتر شناخته شده است قطعا رضایتمندی مصرف کنندگان در آن سهیم میباشد.

 

 • گروه صنعتی کاشی تبریز در رشد صنعت ساختمان و حرکت به سمت مدرن سازی آن چه اهدافی را دنبال می کند؟

گروه صنعتی کاشی تبریز به عنوان برند برتر و پیشرو در این صنعت نوآوری و مدرن سازی را جز سیاست های کاری خود قرار داده و می کوشد تا با همکاری شرکای اروپایی و همچنین بکارگیری نیروهای متخصص بومی، در این صنعت پیشگام باشد. این گروه به دنبال نوآوری، عرضه محصولات متنوع به مصرف کننده، تولید سایز های متفاوت و به طور واضح اگر بخواهیم بگوییم به عنوان یک تولید کننده و باز کننده راه بوده و هست و این نقش بسزایی برای کل کشور که همواره پر از اقدامات دیگران نیز الگو برداری می نمایند. با یک نگاه اجمالی میتوانید نحوه تمایز، نوع ایجاد فروشگاه های دائمی همگون، نحوه غرفه سازی، نحوه پکیج سازی را که به چه صورت در سالیان قبل بوده و با شروع این اقدامات توسط این حرکت به نوعی سنت شکنی شده را ملاحظه نمایند.

 

 • گروه صنعتی کاشی تبریز تا چه اندازه نیاز داخلی را پاسخگوست و در مورد صادرات تا به حال چطور عمل کرده است؟

این گروه با انجام طرح توسعه های ذکر شده و متراژ سالیانه تولیدی خود اکنون سهم قابل توجهی در تامین محصولات کاشی و سرامیک در پروژه های سطح اول و مدرن کشور ایفا می کند. همچنین در خصوص صادرات با توجه به کیفیت بالای محصولات و حساسیت ویژه این گروه صنعتی دراین خصوص و تنوع بالای محصولات، قادر بوده ایم علاوه بر کشورهای منطقه به کشورهای اروپایی نظیر آلمان، استرالیا، کانادا، انگلستان و … و کشورهای شرق آسیا، استرالیا ، کانادا ، قاره آفریقا و … محصولات خود را صادر کرده و با برندهای برتر دنیا رقابت نماید. به لطف خداوند و کمک کلیه مدیران و دست اندرکاران این گروه صنعتی پر از اجرای ۳ طرح توسعه بزرگ تاکنون و پیش بینی های اولیه هنوز هم جوابگوی آن درصدی از بازار که هدف داریم نیستیم. چرا که همواره توجه به کیفیت ، سرویس به مشتری به طور منحنی دقیق را سرلوحه خود قرار داده و حفظ آن که بسیار طاقت فرسا هست را به روح و قلب مجموعه وارد کرده ایم. و همچنین در عرصه صادرات نیز به عنوان یک شرکت تولیدی افتخار داریم پرچم کشور عزیزمان ایران را در جاهایی که تاکنون برافراشته شده بود را با تمامی کارشکنی های کشورهای دیگر توانسته ایم برفراز دربیاوریم. نمایش صحیح در مکان های مناسب و متفاوت که در شان این گروه صنعتی و کشورمان بوده باشد و افتخار ما همیشه رقابت با برترین تولید کنندگان علیرغم بسیاری از محدودیت ها بوده و هست.

 

 • نقشه راه و چشم انداز کاشی تبریز چیست؟

این گروه صنعتی با درنظرگرفتن نیاز روز بازار و رعایت اصل پیشرفت مستمر ، برنامه دارد در آینده نزدیک محصولات اسلب را به سبد محصولات خود اضافه نماید. در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است تا بهترین و پیشرفته ترین ماشین آلات مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا خریداری شده و محصولات تولید شده آن دارای بالاترین کیفیت خواهند بود. با توجه به کلیه سیاست های ذکر شده علاوه بر حفظ و ارتقاء جایگاه این برند درداخل کشور، توسعه بازار های صادراتی خصوصاً به کشور های توسعه یافته از دیگر برنامه های گروه صنعتی کاشی تبریز می باشد. هدف گروه صنعتی کاشی تبریز همواره ارتقاء سطح کیفی و کمی می باشد و این هدف محقق نمی شود مگر اینکه در زمینه تکنولوژی نیز کاملا مطابق آخرین وضعیت صنعت و ماشین آلات به روز این صنعت باشد در حال حاضر پروژه جدید (طرح توسعه ها) در حال اجرا در کنار واحد تولیدی فعلی در تبریز جهت تولید محصولات اسلب با ضخامت و سایز های مختلف و با آخرین متد تولیدی و آخرین تکنولوژی روز دنیا که از سازنده معتبر و اول دنیا یعنی شرکت ساکمی ایتالیا خریداری شده هستیم و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری کامل رسیده و سبد کالایی خود را کامل کرده باشیم.

 

 • درمورد میزان تولید و تنوع محصولات کاشی تبریز برای اطلاع مخاطبین ما بفرمایید.

همانطور که در موارد قبلی اشاره شد پس از انجام طرح توسعه های مختلف اکنون متراژ تولید سالیانه این گروه صنعتی ۱۰ میلیون مترمربع می باشد. همچنین این گروه صنعتی کامل ترین سبد کالایی از نظر سایز را در میان همه تولید کنندگان داخل دارا می باشد و توانسته است تمام نیاز مصرف کنندگان گرامی که سلایق متفاوتی دارند را در بخش دیوار و کف پوشش می دهد. در بخش طراحی نیز با توجه به اهمیت خاص این مقوله جهت این گروه صنعتی و داشتن تیم های تخصصی برای عرضه وسیع طرح های جدید تنوع محصولات قابل توجه می باشد. به قدرت میتوانیم اعلام نماییم ( البته بنابر نظر سنجی کل بازار و مصرف کنندگان ) تنوع طرحی و سایزی این گروه صنعتی تا به امروز و به غیر از اسلب که در حال اجرا است بی نظیر و کاملا متفاوت می باشد و بهتر است بدانیم دلیل اینکه پروژه اسلب با کمی تاخیر در حال اجرا می باشد ، صرفا آوردن تکنولوژی اصلاح شده و به روز شده بوده که همواره و در مسئولیت قبل هم جزو سیاست های ما بوده و تجربه خوبی هم در این زمینه کسب کرده ایم.

 

 • نگرش گروه صنعتی کاشی تبریز در رابطه با مشتری مداری و خدمات پس از فروش چگونه است؟

این گروه صنعتی برای سالیان متمادی قادر به کسب ۱۰۰۰۴ ISO مربوط به ایزو مشتری مداری بوده است. اصل مشتری مداری جز اصول اساسی شرکت بوده و در این راستا از هیچگونه تلاشی فروگذار نبوده ایم. با فراهم آوردن سیستم کارآمد رسیدگی به شکایات سعی در ایجاد آسودگی خاطر مصرف کنندگان گرامی و ایجاد حس اعتماد بیشتر در آنان نموده ایم.

تمامی توضیحات و موارد اعلامی را اگر در یک کفه، مشتری مشتری مداری و دفاع از حق و حقوق مصرف کننده را در کفه دیگر قرار میدهیم. در واقع اگر امروز برند برتر کشور شناخته میشویم و مصرف کنندگان برای سالها مشتریهای وفادار ما بوده و هستند، صرفا به دلیل سرویس به مشتری و مشتری مداری به معنی واقعی میباشد. در خاتمه لازم میدانیم از همه مصرف کنندگان گروه صنعتی کاشی تبریز و شما که دقت گذاشته اید، تشکر نموده و قول رفع هرگونه مشکل و یا کسری و یا هرگونه نارضایتی را با تمام توان در اولین فرصت را میدهیم.

 

پاسخی بگذارید