آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

 • خانه
 • /
 • رپورتاژ
 • /
 • گفتگو با امیر توکلیان مدیر عامل گروه ساختمانی ATC

امروزه الزامات زندگي در كلان شهرها، به كارگيري تکنولوژی روز و فن آوری های نوین در صنعت ساختمان را اجتناب ناپذير نموده است.

گفتگو با امیر توکلیان مدیر عامل گروه ساختمانی ATC

 • جناب توکلیان در ابتدا مختصری راجع  به گروه ساختمانی  ATC  و تاریخچه فعالیتش برای مخاطبین  نشانهای ماندگار بفرمایید .

» گروه ساختمانی ای تی سی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ و از منطقه ۱شهرداری شروع نموده و در طول ۲۱ سال فعالیت خود موفق به ساخت و اجرای بیش از  ۱۳ پروژه در منطقه یک،دو و سه شهرداری تهران اعم از مسکونی،ویلایی واداری و تجاری گرديده است.نکته قابل ذکر اینکه کلیه سازه های ساخته شده از نوع اسکلت فلزی بوده و از سال ۱۳۸۶ به بعد نیز  استراکچر پروژه ها به صورت تیر ورق  پیچ و مهره ای ساخته و نصب گردیده است.       

 

 • طراحی آپارتمان‌های گروه ساختمانی ATC چقدر با معماری روز تناسب دارد؟ و معماری در ساخت یک ساختمان لوکس چقدر اهمیت دارد ؟

» این گروه همواره با درنظر داشت اولویت معماری و سازه و در هماهنگی این دو با تاسیسات سعی بر اجرای بهینه وکاربردی پلان های معماری نموده و همواره اجرای اصولی پروژه به موازات حفظ زیبایی و هماهنگی با منظر شهری در نمای پروژه های احداثی را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

از نظر من طراحی مناسب و کاربردی نکته کلیدی و عامل موفقیت یک پروژه محسوب میگردد.

بعلاوه در پروژه های اخیر ضمن همکاری با طراحان و ارشیتکت های توانمند و مطرح کشور سعی در به روز بودن طراحی ها  داشته ايم چرا كه بهترین و لوکس ترین متریال در صورت  طرحی نامناسب میتواند باعث شکست پروژه ولي متریال متوسط با طراحی مناسب مي تواند باعث موفقیت آن گردد.

 

 • از آنجایی که شرکت ساختمانهای مارکدار iBBi در زمینه برندسازی ساختمانهای لوکس فعالیت دارد ، لذا بفرمایید که  گروه ساختمانی ATC  در زمینه لوکس سازی و هوشمند سازی  چطور عمل کرده است ؟ و آیا نحوه عملکرد شما با استانداردهای روز دنیا تطابق دارد ؟

» امروزه الزامات زندگي در كلان شهرها، به كارگيري تکنولوژی روز و فن آوری های نوین در صنعت ساختمان را اجتناب ناپذير نموده است.

و لذا همواره تلاش كرده ايم تا با استفاده از سیستم های هوشمند و اتوماسیون خانگی پاسخگوي نيازهاي روز بوده و در سال ۱۳۹۳ در چهارچوب سیستم پروتکل کابلی(کی ان ایکس) در پروژه مرجان قابلیت هوشمند سازی و مدیریت از راه دور را برای پروژه تعریف و اجرا نمودیم و اخرین پروژه تمام شده(پروژه اداری تجاری کتابی)را نیز به تکنولوژی وایر لس (پروتکل زیگ بی) مجهز و بهره برداری نموده ایم .در بخش نازک کاری نیز با تهیه اسلب ها با ابعاد بزرگ از سنگهای فراوری شده از داخل کشور و همچنین خرید سرامیک از کشور اسپانیا و اجرای سرامیک های لارج تایل به ابعاد ۳ متر در یک متر  در کف واحدها و بدنه سرویس ها و به كارگيري ادوات نصب مخصوص ضمن رعایت کامل اصول مربوطه  و اجرای کار مطابق اصول و استاندارهای جهانی يكي از اولين شركتهاي مجري اين نوع اسلپ در ايران بوده ايم.        

 

 • کمی از دغدغه های ساخت و ساز از ابتدا تا زمان پایان پروژه بفرمایید  .

» امروزه در تمامی کشورهای درحال توسعه حمایت های مادي و معنوی فراوانی از سازندگان و کارافرینان اين حوزه صورت میپذیرد و مسیولین و ارگان ها مربوطه سعی در تسهیل امور و همکاری و سرعت بخشیدن به روند تولید و ساخت پروژه هاي ساختماني و تعامل با سازندگان دارند ولی متاسفانه در ایران بعضا سازمان ها و ارگان هاي ذيربط نه تنها کمکی به این بخش نمي كنند، بلکه با مانع تراشي هزينه هاي غير ضروري را به سازنده تحميل مي كنند.

این موضوع از زمان اخذ پروانه ساخت با سختگیری های بی مورد و پیش پا افتاده از جمله ضوابط مشرف بودن واحد ها نسبت به یکدیگر، نظریه های غیرکارشناسی در رابطه با طرح نما، اخذ حق بیمه گزاف در زمان صدور پروانه و عدم  پاسخگویی در صورت بروز حوادث شروع میشود و تا پایان پروژه ادامه میابد اين در حالي است كه سازمان ها و ارگان های مربوطه میبایست مسایل مهم تری اعم از کنترل نکات فنی و اجرایی سازه، اصول طراحی وضوابط اتش نشانی و تاسیسات را که رابطه مستقیم با جان و مال ساكنان ساختمان دارد را بررسی نمایند که متاسفانه در كشور ما به این امور كمتر توجه میگردد. 

 

 • در بحث تدارکات ساختمانی اهمیت  مصالح تا چه اندازه  است  و شما و تیمتان در این رابطه چطور عمل میکنید ؟

» همانطور که پیش تر نیز عرض کردم طراحی و متریال ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و من معتقدم که میبایست حتما از مصالح با کیفیت مناسب و استاندارد استفاده نمود.

این موضوع در صدر اولویت انتخاب متریال و لوازم و تجهیزات تیم ما میباشد ضمن اینکه در بعضی از موارد نیز محصولات ساخت داخل نيز از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردارند که كه محصولات فولادی، سنگ های ساختمانی،سیم و کابل از آن جمله اند.

همچنين در سال های اخیر شاهد ارتقای کیفیت محصولات داخلی هستيم.

به عنوان نمونه در بخش تولید کاشی و سرامیک نيز شاهد توليد محصولاتي مطابق با تکنولوژی روز و استاندارد های جهانی هستيم که امیدوارم در تمامی بخش ها بتوانیم با تولید کالای با کیفیت از محصولات کشورمان و تولید داخلی حمایت و از آنها استفاده نماییم                                

 

 • چند تا از پروژه های شاخصتان را برای آشنایی مخاطبان ما نام ببرید.

» در بخش مسکونی:پروژه گل سنگ،در بخش تجاری:رستوران شمشیری شعبه اندرزگو و در بخش اداری:پروژه کتابی قابل ذكرند.

 در حال حاضر  احداث پروژه اداری تجاری نیاوران واقع در سه راه یاسر با طراحی فوق العاده و خاص مهندس حسین محمودی را در دست اقدام داريم که امیدوارم به زودی به عنوان یکی از شاخص ترین ساختمان های اداری تجاری شمیران خدمت عزیزان معرفی شود.                  

 

 • نگرش گروه ATC در رابطه با  مشتری مداری و خدمات پس از فروش چگونه است ؟

» به نظرم پاسخگو بودن و حل کردن مشکلات و موانع پروژه ها در زمان استفاده و بهره برداری از وظایف سازندگان میباشد و تیم ما همواره سعی در انجام این امر داشته کما اینکه علیرغم ساخت و تحویل پروژه بعد از سالیان متمادی همواره  در صورت نیاز تیم های اجرایی ما خصوصا” در بخش تاسیسات همواره در خدمت بهره برداران و خریداران محترم بوده و اصولا” سعی بر این بوده که موارد تعمیر و نگهداری سیستم ها توسط اکیپ اجرایی پروژه که بر موارد اشراف کامل دارند انجام پذیرد ضمن اینکه در حال حاضر در حال مذاکره و بررسی  با پیمانکاران و مجریان بخش های مختلف و اخذ تعهدات لازم جهت ارایه گواهی ضمانت ۱۵ ساله ها برای پروژه های در حال ساخت میباشیم.          

 

 • از چگونگی ایستادگی کسب و کار گروه ساختمانی ATC در شرایط اقتصاد کنونی ( محدودیت های موجود و بویژه تجریم ها و … ) بگویید؟

» متاسفانه با وجود تحریم ها مسایل و مشکلات فراوانی گریبانگیر سازندگان وفعالان صنعت ساختمان میباشد چرا که تهیه اقلام وارداتی شامل اسانسور،تاسیسات مربوط به تهویه و… که عمدتا” وارداتی بوده با وجود تحریم ها،سازندگان را با چالش جدی مواجه و در بعضی موارد موجب توقف پروژه نیز میگردد.از طرفی وجود نوسانات شدید قیمت ارز و کالاها و رابطه مستقیم قیمت ارز ب اقلام و متریال خارجی و داخلی  باعث سردرگمی خریدارن و فروشندگان شده و رکود بازار و بروز ضررهای مالی فراوان را در پي داشته است که این موضوع خود عامل کاهش سرعت تولید و بازدهی است.

امیدوارم با اتخاذ تصمیمات صحیح توسط مسیولین مربوطه مشکلات صنعت ساختمان که به طور مستقیم و غیر مستقیم با حدود يكهزار شغل ديگرمرتبط و چرخ محرک صنایع کشور میباشد هر چه زودتر مرتفع گردد.   

 

 • به عنوان سوال آخر اگر نکته ای وجود دارد که لازم است به استحضار مخاطبین محترم نشانهای ماندگار رسانده شود بیان فرمائید؟

» در خاتمه با توجه به اينكه گران ترین خرید هر شخصی در طول زندگی،خرید ملک(مسکن،دفتر،فروشگاه و یا ویلا) میباشد، قاعدتا” برای گران ترین خرید زندگی تحقیق و اگاهی کامل از موقعیت مکانی،مشخصه های فنی سازه و تاسیسات و اصالت اسناد و .. لازم و ضروری است.

تلاش ما در ATC همواره بر اين بوده به عنوان تولید کننده گران قیمت ترین سرمایه هر فرد، دقت و توجه کافی نسبت به اجرای پروژه داشته و با در نظر گرفتن صلاحدید و ارامش بهره برداران محترم اقدام به تکمیل پروژه ها نماييم.                                                           

در خاتمه  با تشکر از گروه محترم ساختمان های مارک دار و نشریه نشان های ماندگار ، توفیق روز افزون شما و مخاطبین محترمتان را از خداوند مهربان خواستارم.

پاسخی بگذارید