آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

  • خانه
  • /
  • رپورتاژ
  • /
  • گفتگو با احمد حاجی سعید مدیر عامل گروه ساختمانی آفرینش

راز موفقیت: مطالعه نیازهای روز،طراحی خاص،اجرای باکیفیت،تدارک تخصصی مصالح مصرفی

گفتگو با احمد حاجی سعید مدیر عامل گروه ساختمانی آفرینش

*جناب حاجی سعید در ابتدا مختصری راجع به  گروه ساختمانی  آفرینش و حوزه فعالیت آن بفرمایید .

مجموعه آفرینش با بیش از ۴۰ سال تجربه در تمامی زمینه های ساخت و ساز و دارا بودن استانداردهایی همچون HSE-MS.OHSAS18001 – ISO9001-ISO14001-ISO2394-ISO2849   در سال ۱۳۵۸ پایه گذاری شد و در طول این سالها توانسته با عملکرد خود پروژه های متفاوت و ماندگاری را در بهترین مناطق تهران، استانهای شمالی و سایرکشورها همچون اکراین و …. با رعایت  استانداردهای بالا طراحی، اجرا، و نظارت نماید . راز موفقیت مجموعه مطالعه و تحقیق در رابطه با نیازهای روز جامعه، طراحیهای منحصر به فرد و خاص، اجرای با کیفیت، تدارک تخصصی مصالح مصرفی و سرمایه گذاری با رعایت طرح های  جامع و تفضیلی مناطق مختلف که منجر به بهترین بازدهی میگردد، بوده است .

 

*آقای حاجی سعید  لطفا برای مخاطبین نشریه نشان های ماندگار  و علاقمندان حوزه مسکن کمی راجب  اهمیت تامین مواد و مصالح در بخش ساختمان  بفرمایید و اساسا منظور از تدارکات در این حوزه چیست؟  

تامین مصالح از اهمیت بسیاری برخوردار است و از تلف شدن منابع انسانی و اقتصادی جلوگیری میکند و باعث حرکت منظم کار تمامی پیمانکاران و دست اندرکاران صنعت ساختمان میشود و همچنین مصالح با کیفیت منجر به بهینه شدن ساختمان خواهد شد و اساسا منظور از تدارکات ، پشتیبانی بموقع و صحیح واحد اجرا می باشد .

 

*در بحث تدارکات ساختمانی  اهمیت  مصالح تا چه اندازه  است  و شما و تیمتان در این رابطه چطور عمل میکنید ؟

نقش تدارکات در اهمیت تامین مصالح بسیار زیاد است و میتواند در کیفیت و هزینه تمام شده ساختمان تاثیر بسزایی داشته باشد، تیم ما با تشکیل گروه متخصصین که توانسته اند کیفیت و کمیت مصالح را به خوبی بررسی کند، راهنمای خوبی برای مسئولین خرید کالا بوده است .

 

 

*چقدر  خدمات گروه ساختمانی آفرینش  با نیاز این صنعت  تطابق دارد؟

با توجه به اینکه گروه آفرینش بر اساس نیاز سنجی  روز ، مطالعات ، طراحی ، تدارکات ، اجرا و نظارت را توسط خود مجموعه انجام میدهد ، طبیعی است که مطالعات انجام شده اولیه با توجه به نیازهای صنف ساختمان ارائه می شود .

 

*نگرش گروه آفرینش  در رابطه با  مشتری مداری و خدمات پس از فروش چگونه است ؟

گروه آفرینش نیاز مشتری را از اولویتهای خود میداند و برای رفاه بیشتر آنان حتی پس از ساخت و تحویل ساختمان ، نظارت و مدیریت و راهبری ساختمان را تا چند سال ادامه میدهد تا از اطمینان اجرای کانسپت اولیه طرح و انجام نیازهای مشتریان کاملا مطلع گردد .

 

*مدیریت تدارک مصالح ساختمانی چه تاثیری بر هزینه های تمام شده ساختمان دارد ؟

مدیریت هر پروژه واحد تدارکات مربوطه را به اولویت کالای با کیفیت الزام مینمایند که طبیعتا باعث افزایش هزینه میگردد و این امر باعث افزایش عمر ساختمان و در نهایت باعث کاهش هزینه میگردد.

 

*گروه ساختمانی آفرینش در خصوص نگهداری، تحویل و  انبارداری  مصالح و تدارک آن چطور عمل می کند و رویکرد شما در این رابطه چگونه است ؟

با مکانیزه شدن خرید کالا توسط نرم افزار اختصاصی تدارکاتی و ایجاد سیستم خرید حمل نگهداری و حفظ آن  در انبارهای موجود پروژه عمل میکنیم . اطلاعات بروز همیشه در اختیار مدیریت  پروژه می باشد و باعث هدر نشدن وقت و داشتن آمار کلی کالا در صورت نیاز می باشد .

 

*به عنوان سوال آخر دوست دارم کمی هم راجب بحث حمل ونقل  در تدارکات و میزان اهمیت آن در صنعت ساختمان برایمان بفرمایید .

با توجه به افزایش هزینه ها در ترابری و ایجاد وقفه ها و زمان پر شدن حمل کالا از مراکز تهیه به پروژه، نیاز دیدیم با ایجاد یک نرم افزار اختصاصی که باعث تعدد حمل و نقل و کمتر شدن هزینه ها گردد. این نرم افزار هدایت حمل چند نوع کالا را در یک نوبت  به محل پروژه امکان پذیر می نماید، که این امر باعث تحویل روزانه کالا و حمل سریع و کاهش هزینه میگردد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید