آخرین شماره نشان های ماندگار

نشریه نشان های ماندگار

  • خانه
  • /
  • رپورتاژ
  • /
  • گفتگو با سارا دولت نماینده گروه ساختمانی نیکرو

گفتگو با سارا دولت نماینده گروه ساختمانی نیکرو

♦ خانم دولت کمی راجع به گروه ساختمانی نیکرو و تاریخچه فعالیتش براي مخاطبین نشانهاي ماندگار بفرمایید

گروه مهندسی و معماري نیکرو ، با چندین سال حضور مستمر در عرصه ساخت و ساز در بهترین مناطق تهران درحال فعالیت می باشد . حضور منسجم مهندسان مجرب در راستاي مدیریت کارآمد و سرمایه گذاري هدفمندزمینه ساز ایجاد پروژه هاي مدرن و فاخر شده است .
ساخت سازه هایی با هدف ایجاد محیطی منطبق بر الگوهاي زیست محیطی و معماري پایدار که در عین حال همسان با فرهنگ جامعه و ارتقا سطح کیفی زندگی می باشد ، از مهمترین اهداف این مجموعه است .ساختمان هاي فاخر این گروه مهندسی در زعفرانیه و نیاوران و دروس از نمونه هاي این بناها می باشد که با چشم اندازي زیبا و امکاناتی لوکس در گروه ساختمان مارکدار در منطقه یک تهران محسوب می گردد . البته لازم به ذکر است که مدیر عامل محترم  مجموعه جناب آقای مسعود نیکرو هستند و بنده به عنوان نماینده گروه ساختمانی نیکرو  در این گفتگو  در خدمتتون هستم .

♦ در بحث تدارکات ساختمانی اهمیت مصالح تا چه اندازه است و شما و تیم تان در این رابطه چطور عمل میکنید ؟

معتقدیم که یک ساختمان صرفا به جهت داشتن نماي خاص و لوکیشن متفاوت منحصر به فرد نخواهدشد.در نتیجه ارتباط مستقیم طراحی و متریال در روند ساخت ، بایستی زیرساخت ها و متریال هاي یک ساختمان تماماً از کیفیت و استاندارد مطلوبی برخوردار باشند تا بتوان از آن بعنوان سازه اي منحصربه فرد نام برد. گروه فنی و مهندسی ما انتخاب بهترین و بروزترین تجهیزات و متریال را در اولویت هاي کاري خود می داند که می تواند از تولیدات داخلی و یا وارداتی باشند . تعهد به کیفیت و نتیجه برتر خط مشی این مجموعه در مسیر حضورش در صنعت ساختمان می باشد ، که این مهم در اجراي تمامی سازه هاي گروه مهندسی نیکرو به عینیت درآمده است .

♦ طراحی آپارتمانهاي گروه ساختمانی نیکرو چقدر با معماري روز تناسب دارد؟

همسو بودن با تکنولوژي و معماري پایدار از اهدافی ست که مجموعه ما در طراحی تمامی پروژه هاي خود پیاده سازي می کند. طراحی فضایی منطبق بر مدرنیسم ، پیروي از معماري پایدار که در عین حال همسو با نیاز و فرهنگ جامعه و ارتقا سطح کیفی زندگی ساکنان آن باشد ، سرلوحه روند ساخت وساز گروه ساختمانی نیکرو می باشد.

♦ دوران فعلی صنعت ساختمانی در ایران یکی از دوران خاص این صنعت در کشور است . اگر بخواهیم تحلیل دقیق ومؤثري از این وضعیت داشته باشیم، باید واقعیت هاي موجود در این صنعت و نیز آینده محتمل را پیش روي خود ترسیم کنیم. خانم دولت  به نظر شما آینده صنعت ساخت و ساز در ایران و بخصوص کلان شهر تهران به چه شکل خواهد بود ؟

نگاه واقع بینانه به موضوع صنعت ساختمان در شرایط فعلی و خاص اینروزها ، ریشه در بررسی ارکان اقتصادي و اجتماعی و بعضا سیاسی کشور خواهد داشت که خود بحثی مفصل است .
چنانچه در ساختارهاي اصلی این صنعت مانند اقتصاد اصلاحات اساسی نداشته باشیم ،آینده این صنعت چه ساخت وساز و چه خرید و فروش روشن نخواهد بود و چالش هاي آن در کلان شهري چون تهران بسیار محسوس و غیرقابل اجتناب خواهد بود.
امیدواریم سمت و سوي مثبت و روشنی در جنبه هاي مختلف در کشورمان به ظهور برسد که نه تنها صنعت ساختمان بلکه تمامی اصنافی که همانند زنجیر به این بخش متصل هستند رشد و شکوفایی چشمگیري را تجربه کنند .

♦ از نظر شما یک ساختمان چه شاخصه هایی را باید دارا باشد، تا بتوان به عنوان یک ساختمان لوکس و برند از آن نام برد ؟
موارد بسیار زیادي در امر شاخص شدن یک ساختمان موثر می باشند که به ساختمان هویت می دهند شاید بر حسب عرف جامعه و دید فعلی مالکان و سازندگان ، منطقه قرارگیري ساختمان اولین گزینه در لوکس بودن تلقی گردد . در کنار آن عوامل دیگري چون پلان خوب ، طراحی داخلی حرفه اي و نوآوري در زیرساخت ها و نمایه هاي بیرونی و متریال ها می توانند الگویی مناسب براي لوکس و برند نامیدن یک سازه باشند . چنانچه اصول و استاندارها همسو با تکنولوژي روز دنیا رعایت گردد و نیازهاي ساکنین آینده ساختمان در بهترین و حرفه اي ترین حالت ممکن در نظر گرفته شود ، شاید بتوانیم بگوییم که حتی فارغ از منطقه قرارگیري ، یک ساختمان می تواند لوکس و برند نامیده شود .

♦ مزیتهاي گروه ساختمانی نیکرو نسبت به سایر شرکتها چیست؟
نگرش گروه مهندسی نیکرو نسبت به پروسه ساخت و سرمایه گذاري ، بسیار متفاوت می باشد . بکارگیري تجهیزات بسیار باکیفیت در زیرساخت ها و استفاده از متریال هاي معتبر و مطابق با تکنولوژي روز دنیا فارغ از اینکه در سود و سرمایه نهایی حاصل از ساخت چه تاثیري می گذارد ، از نکاتی است که در مسیر کاري ما حایز اهمیت است . تعهد بر کیفیت و نتیجه برتر، ساخت سازه هایی براي خانواده اصیل ایرانی رهنمود مجموعه ما می باشد .

♦ به عنوان سوال آخر اگر نکته اي وجود دارد که لازم است به استحضار مخاطبین محترم نشانهاي ماندگار رسانده شود بیان فرمائید؟
مفتخریم که با اتکا بر تجربه و علم روز دنیاي معماري و مهندسی ساخت ، مجري پروژه هاي فاخري در کشور عزیزمان ایران هستیم و در این مسیر تلاش روافزون خواهیم داشت .

پاسخی بگذارید